Pomoc zdalna

Kontakt

Dział handlowy
Serwis

Partnerzy

PI

comarch partner logo rgb comarch partner logo color

Szukaj

Płatnik 9.01.001 - rewolucja czy burza w szklance wody?

Czy jest się czego bać? Czy poradzę sobie z nowym Płatnikiem 9? Takie najczęściej pytania słyszymy od naszych Klientów zaniepokojonych okrzykniętą w sieci ‘rewolucją’ w programie Płatnik 9. Nasza odpowiedź – nie, nie ma się czego obawiać . Dla osób które obsługują program Płatnik 8 (obecny w prawie każdej firmie od kilku lat) obsługa programu Płatnik 9 nie będzie stanowiła żadnego problemu. Oprócz różnic merytorycznych w zakresie zawartości dokumentów rozliczeniowych i informacji zwrotnych, które będą przekazywane przez ZUS w samym wyglądzie aplikacji jest niewiele zmian.  Poniżej zamieszczamy zrzuty ekranowe starego i nowego Płatnika. I tylko tyle zasadniczo się w nim zmienia. Reszta to doskonale znane z Płatnika 8 ułożenie funkcji. Pozostałe zmiany funkcjonalne to zmiany już na etapie logiki i zależności w samych dokumentach rozliczeniowych i zgłoszeniowych, które nie wpływają w sposób bezpośredni na umiejętność obsługi programu.

 Różnice w interface użytkownika

 Płatnik 8 – dotychczasowe menu ‘Narzędzia’

 p8 1

 Płatnik 9 – zgrupowano opcje kreatorów do podmenu przy jednoczesnej zmianie nazewnictwa. Raport ZUS RMUA nazwany jest ‘Informacje dla osoby ubezpieczonej’, dodano kreator tworzenia ZWUA i ZCNA. Reszta nie uległa zmianie.

 p9 1
 Płatnik 8 – dotychczasowe ‘Komunikaty z ZUS’…
 p8 2
 

…..w Płatniku 9 zastępują ‘Komplety rozliczeniowe z ZUS’ potrzebne do tworzenia zestawów korygujących. Informacje te są zasilane z kont z ZUS.

 p9 2
 

W menu ‘Administracja’  dodane dwie opcje (zakreślone) związane z komunikacją z ZUS – odbiór danych z ZUS. Opcja konieczna do potwierdzania danych w programie Płatnik na podstawie danych z systemu KSI ZUS.

 p9 4
 Płatnik 9 – dodatkowe opcje dla np. dokumentu RCA
 p9 5
DMC Firewall is a Joomla Security extension!