Pomoc zdalna

Kontakt

Dział handlowy
Serwis

Partnerzy

PI

comarch partner logo rgb comarch partner logo color

Szukaj

Płatnik Manager - dodatek do Płatnika

Nasz flagowy program - dodatek do programu Płatnik pod nazwą 'Płatnik Manager' pozwala na większą automatyzację comiesięcznych procesów związanych ze sporządzaniem deklaracji rozliczeniowych oraz zarządzaniem danymi zawartymi w bazach programu Płatnik.

PM 

Prezentacja funkcji programu -> https://www.youtube.com/watch?v=R44SRcp-mqM

Czytaj więcej: Płatnik Manager - dodatek do Płatnika

RMUA roczne / Roczna informacja RMUA - nowa wersja dla Płatnika 10

W nowej wersji programu Płatnik oznaczonej numerem 9.01.001 ZUS niestety nie udostępnił możliwości wydrukowania rocznej informacji dla osoby ubezpieczonej – dokumentu potocznie zwanego RMUA. Jest ona aktywna od wersji oznaczonej literką 'B'. Jednak funkcjonalność tego rozwiązania w samym Płatniku jest bardzo ograniczona. Dodatkowym mankamentem jest duże zapotrzebowanie programu w zakresie liczby kartek jakie potrzebne są do wydrukowania tej informacji. W przypadku zestawienia rocznego jest to od 8 do 12 stron formatu A4. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na tego typu wydruk udostępniamy wersję 2.0 naszego programu 'Raport RMUA' . Program korzysta z danych zawartych w bazie programu Płatnik i na podstawie wysłanych i potwierdzonych dokumentów rozliczeniowych drukuje roczną informację RMUA w czytelnej i skondensowanej postaci pozwalając na oszczędność czasu i papieru przeznaczonego na wydruk. W wersji 2.0 mamy do wyboru 2 rodzaje wydruku informacji rocznej – wersja mieszcząca się na 4 stronach A4 (2 kartki) lub wersji mieszczącej się na 2 stronach A4 (jedna kartka) z zachowaniem pełnego wzoru zgodnego z rozporządzeniem MPiPS w zakresie wzorów dokumentów ZUS obowiązujących od dnia 01.09.2013r.

Program współpracuje z bazą Access oraz MS SQL Server w formacie programu Płatnik 10.*

rmua

Czytaj więcej: RMUA roczne / Roczna informacja RMUA - nowa wersja dla Płatnika 10

Zestawienie dokumentów RSA z Płatnika

Istnieją sytuacje kiedy jest potrzeba sprawdzenia okresów nieskładkowych dla pracownika (np. wypisując świadectwo pracy, Z-3). Takie dane gromadzimy w programie Płatnik w dokumentach RSA. Niestety program ten nie pozwala w żaden sposób skorzystać z informacji w nim zgromadzonych. Dla takiego zastosowania powstał m.in. program 'Raport RSA' za pomocą którego możemy dane z dokumentów RSA otrzymać w przejrzysty, tabelaryczny sposób. Istnieje również możliwość wydrukowania tak przedstawionych danych.

Wersję demonstracyjną można pobrać tutaj.

Zestawienie dokumentów ZCNA/ZCZA z Płatnika

Często powstaje potrzeba sprawdzenia dokumentów ZCNA/ZCZA zapisanych w programie Płatnik w zakresie czy mamy kompletne zarejestrowania i wyrejestorwania członków rodziny poszczególnych ubezpieczonych. Program Płatnik niestety nie umożliwia wydrukowania takiego zestawienia. Aby ułatwić życie osobom zajmującym się sprawami ZUS i borykającymi się z problemem wertowania dokumentów papierowych lub przeglądania zapisanych danych bezpośrednio w programie Płatnik powstało narzędzie pod nazwą 'Raport ZCNA' generujące zestawienie dotyczące dokumentów ZCNA/ZCZA.

Program jest bezpłatny i można go pobrać tutaj.

Our website is protected by DMC Firewall!